Osmanbey, Yenişehir ve Eyyübiye Yerleşkelerinde bulunan öğrenci ve personelimiz için yaklaşık altı bin kişilik kapasiteye sahip yemekhaneler bulunmaktadır. Ayrıca değişik noktalarda bulunan yemekhanelerde, talep eden tüm öğrenci ve personele öğle yemeği servisi verilmektedir. 
OsmanbeyYerleşkesi’nde bulunan beş bin kişilik merkez kafeterya, Yenişehir ve Eyyübiye Yerleşkelerinde bulunan merkez kafeteryalar modern ortamı, kaliteli ve temiz hizmet anlayışıyla öğrencilerimizin gözde mekanlarıdır. 
Yetişkin bir erkek bireyin günlük enerji ihtiyacı 2200–2500 kalori, bayan bireyin günlük enerji ihtiyacı 1800-2000 kaloridir. Bu gereksinimin 1/5 ini kahvaltıdan, 2/5 ini öğle yemeğinden, 2/5 ini akşam yemeğinden karşılanması gerekmektedir. Yukarıdaki enerji değerleri porsiyona göre değişiklik gösterir. 

Akademik ve İdari personel ile öğrencilerin öğle yemeği dört çeşit yemekten oluşan tek mönü şeklinde hazırlanmaktadır. Aynı mönü değişik ve yüksekokul yemekhanelerinde servise sunulmaktadır.Öğle yemeği mönüleri mevsime göre kalori ihtiyacı hesaplanarak Üniversitemiz diyetisyeni denetiminde düzenlenip aylık olarak Web sayfamızda ilan edilmektedir. 

 Araştırma Hastanesi Yenişehir kampusüne taşındığından yemekhanemiz tüm personele yeterli gelmemektedir. Bu yüzden kampüste yeni bir yetmiş beş kişilik akademik personel yemekhanesi faaliyete başlamış olup, sıkıntı giderilmiştir. 

Yemek ücretleri fiyatları üniversitemizin Yönetim Kurulu kararı gereğince öğrenci ve ek göstergelere göre belirlenmektedir. 
Üniversitemiz öğrencilerinin ve personellerinin tüm sağlık hizmetleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığınca Osmanbey Kampüsümüzde bulunan Mediko-Sosyal Merkezinde karşılanmaktadır. Mediko-Sosyal Merkezinde analiz laboratuvarları, genel poliklinikler ve diş polikliniği bulunmaktadır. 
Haftanın belirli günlerinde de Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastahanesinden uzman doktorlar Mediko-Sosyal Merkezinde personelimize ve öğrencilerimize yönelik hizmet vermekte, ayrıca gerektiğinde hastalar, Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastahanesine sevk edilmektedirler.
Fazla bilgi almak için tıklayınız.